a Tepelná a protihluková izolace podlah - Vaše Stavebniny
Nabízíme
Značky
Nacházíte se:   Vaše Stavebniny    Tepelné izolace    Isover    Tepelná a protihluková izolace podlah
 

Tepelná a protihluková izolace podlah

 

Ochrana proti hluku

Nejúčinnější obranou proti šíření hluku podlahou do obytného prostředí je provedení skutečné plovoucí podlahy. Aby podlaha opravdu účinně izolovala hluk, je nutné použít akustické podložky minimálně 10 mm tlusté, ale doporučené tloušťky se pohybují od 25 do 40 mm. Opravdu ne každá „plovoucí“ podlaha tedy funguje akusticky. Snažíme se tedy o to, aby podlaha byla nejenom krásná na povrchu, ale i účinná uvnitř.

Otázku optimální akustické pohody v interiéru je nutno řešit již ve fázi samotného návrhu konstrukce budovy a jejích jednotlivých částí. V případě podlah a podhodnocení jejich akustických parametrů bývají důsledky špatného návrhu podlahy velmi citelné. Zlepšení akustických parametrů ve fázi, kdy je podlaha hotová a popřípadě budova již obydlená, je finančně velmi nákladné, v reálu prakticky neřešitelné (těžko např. přesvědčit souseda o nutnosti rekonstrukce podlah v jeho bytě z důvodu Vašeho neklidného spánku). Proto je vždy potřeba se obrátit ve fázi projektu na zkušeného projektanta, který je schopen zajistit kvalitní návrh a posouzení akustických parametrů podlahových konstrukcí.

 

TĚŽKÉ PLOVOUCÍ PODLAHY
Těžké (lité) podlahy mohou dle návrhu projektanta sestávat z několika vrstev. Například z hydroizolace, která chrání minerální izolaci při dolním povrchu, minerální izolace (běžně do tl. 50 mm), separační vrstvy z PE fólie, která chrání minerální izolaci při horním povrchu a z roznášecí vrstvy (plovoucí desky):

• z betonu (min. tl. 50 mm, C25/30)
• z anhydritového potěru (min. tl. 40 mm).

 

 

 

LEHKÉ PLOVOUCÍ PODLAHY

Vlastní konstrukce podlahy se skládá podobně jako u těžkých podlah z izolační vrstvy a roznášecí vrstvy. Izolační podložka musí mít pro tento typ podlahy vyšší pevnost v tlaku, s tím souvisí vyšší hodnota dynamické tuhosti. Přípustné odchylky rozměrů desek podléhají přísnějším kritériím. Pro tento typ podlah doporučujeme izolační desky Isover TDPT a Orsil T-P, na které je pak položena vrstva roznášecí ze systémových desek:
• cementotřískových, dřevotřískových, dřevoštěpkových
• sádrokartonových, sádrovláknitých.

 

 

Skladby podlah - prospekt Isover   

Produkty v kategorii Tepelná a protihluková izolace podlah

 
vše        
 
Řazení:      Cena: 

Isover N (Orsil N)

Tepelná a protihluková izolace podlah Isover N (Orsil N)
Český výrobek
Desky Orsil N jsou vhodné pro zlepšení kročejové neprůzvučnosti těžkých plovoucích podlah (betonových), kde užitné zatížení nepřekročí 2 kN.m-2
 
od 154,35 Kč/m2 s DPH
 

 

Nacházíte se:   Vaše Stavebniny    Tepelné izolace    Isover    Tepelná a protihluková izolace podlah