Nabízíme
Značky
Nacházíte se:   Vaše Stavebniny    Stavební desky    OSB desky
 

OSB desky

 

OSB desky (z angl. Oriented Strand Board) jsou plošně lisované desky z orientovaně rozprostřených velkoplošných třísek sestavené ze tří vrstev a vázané pojivem z umělé vodovzdorné pryskyřice. Třísky ve vnějších vrstvách jsou orientovány rovnoběžně s délkou nebo šířkou OSB desky, třísky ve středové vrstvě mohou být orientovány náhodně nebo obecně kolno na lamely vnějších vrstev.
OSB desky vyrobené touto technologií jsou velmi pevné, odolné proti nárazům a vibracím. OSB desky mají výborné mechanicko-fyzikální vlastnosti, dají se použít i ve vlhkém prostředí.
Další předností je vysoký tepelný odpor a zdravotní nezávadnost. OSB desky neobsahují na rozdíl od přírodního dřeva suky a kazy, které by mohly oslabit pevnost materiálu.
OSB desky jsou velice dobře opracovatelné, bez problémů je lze řezat, frézovat, vrtat nebo přibíjet. Díky jejich atraktivnímu vzhledu jsou s oblibou používány jako pohledové vrstvy obkladů nebo k výrobě nábytku. Dále se používají hlavně jako konstrukční desky v místech s vysokými nároky na mechanické vlastnosti. Jejich použití je vhodné u konstrukce desky stěn, přepážek, podlah, střešních záklopů a při realizaci mnoha dalších konstrukcí.

Jsou základním konstrukčním materiálem dřevostaveb. Používají se k opláštění venkovních a vnitřních stěn, podhledů a podlah. Velmi často se OSB desky s pero drážkou využívají k bednění střech, nachází uplatnění také v betonářském průmyslu jako materiály pro ztracená bednění betonových konstrukcí. Vzhledem k vynikajícím pevnostním charakteristikám, které OSB desky mají, se používají také k výrobě palet, obalů a přepravních kontejnerů. OSB deska je vyráběna na hranách s perem a drážkou pro snadnější spojení, nebo v kolmé hraně pro lepší přizpůsobení nepravidelným rozměrům interiéru.

 

Produkty v kategorii OSB desky

 
vše             
 
Řazení:      Cena: 

OSB deska 4 PD

OSB desky OSB deska 4 PD
Akce
Český výrobek
Dřevoštěpková OSB deska 4-PD pero/drážka
 
od 169,88 Kč/m2 s DPH

OSB desky

OSB desky OSB desky
Český výrobek
OSB 3 - OSB desky s nebroušeným povrchem a kolmou hranou
 
od 157,18 Kč/m2 s DPH
 

OSB 3 4 PD Kronoply

OSB desky OSB 3 4 PD Kronoply
Akce
OSB desky z německého závodu KRONO v Heiligengrabe. OSB 3 4PD desky mají po obvodu péro-drážku, jsou šíře 675 mm a délky 2500 mm.
 
od 196,02 Kč/m2 s DPH
 

 

Nacházíte se:   Vaše Stavebniny    Stavební desky    OSB desky